Coraz większa część naszego życia zostaje przeniesiona do internetu. Na przestrzeni ostatnich lat w dużym stopniu ograniczyliśmy korzystanie z telefonii komórkowej na rzecz komunikatorów, jednym z głównych źródeł informacji stały się media społecznościowe, a nie posiadanie strony internetowej firmy równa się z nieistnieniem całego przedsiębiorstwa. 

Rok 2020 nałożył na to dodatkowy nacisk, czego rezultatem stały się e-lekcje, spotkania online oraz… webinary.

O co tyle szumu?

Webinar to wydarzenie online, do którego zaliczają się konferencje, szkolenia, kursy, wykłady itd. 

Webinary pozwalają zgromadzić dowolną liczbę uczestników, bez konieczności ich fizycznego przebywania na wydarzeniu, gwarantując jednocześnie każdemu z nich taki sam dostęp do prezentowanych materiałów.

Webinary odznaczają się wyjątkową wygodą zarówno dla prowadzących jak i uczestników, którzy mogą przebywać w dowolnym miejscu w trakcie wydarzenia.

Jak to działa?

Załóżmy, że chcesz zorganizować szkolenie dla 60 osób. Posiadasz przygotowaną prezentację i wszystkie potrzebne materiały, pozostało Ci jedynie znalezienie idealnej sali konferencyjnej, w której wydarzenie będzie mogło się odbyć. Taką salą będzie platforma umożliwiająca przeprowadzenie webinaru.

Bez problemu zmieścisz w niej 60 osób, które na swoich ekranach będą mogły oglądać Twoje materiały oraz słuchać twojego wykładu.

Z każdą z tych osób możesz również nawiązać interakcję, którą umożliwia czat i sesja Q&A oraz ankiety i testy, które możesz udostępnić dla swoich gości.

Kto może wziąć udział w webinarze?

Dostęp do webinaru umożliwia link prowadzący do wydarzenia. To, kto go otrzyma zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. 

Możesz udostępnić link publicznie, co umożliwi wzięcie udziału w wydarzeniu nieograniczonej liczbie osób, wysyłać go do osób rejestrujących się poprzez specjalną ankietę lub tych, którzy dokonają opłaty za dostęp.

Czy warto prowadzić webinary?

Webinary pomagają przeprowadzić konferencję, szkolenie lub wykład w wygodny i elastyczny sposób. Ich uczestnicy mogą dołączać do wydarzenia z dowolnego miejsca na Ziemi. Mogą przebywać zarówno w pociągu jak i w wygodnym łóżku.

Prowadzącym natomiast o wiele łatwiej jest zadbać o organizację przedsięwzięcia. Do pracy potrzebujesz jedynie laptopa z dostępem do internetu oraz profesjonalnego tła, które będzie widoczne na kamerze.

Jeżeli w swoim mieszkaniu posiadasz gabinet, to tam, bez wychodzenia z domu możesz przeprowadzić webinar. Z kolei jeśli potrzebujesz odpowiedniego miejsca, lub chcesz mieć pewność, że w trakcie wydarzenia nie spotkają Cię problemy z internetem, może zainteresować Cię oferta sal biznesowych.

Sale szkoleniowe i biznesowe w IdeaPlace, znajdują się w samym centrum Wrocławia, co sprawia, że bez problemu trafisz do nas z każdej części miasta oraz są dostępne do Twojej dyspozycji niezależnie od tego czy potrzebujesz ich w środku tygodnia czy podczas weekendu.

Webinary to nie tylko zwykłe szkolenia czy konferencje, takie jakie zorganizować można na co dzień. Przez swoją łatwą dostępność i wygodę skupiają uczestników z różnych okolic, którzy pragną się rozwijać, a za sprawą internetu zyskują lepszy dostęp do wiedzy. Zaletą tego zjawiska jest nie tylko możliwość rozwoju dla wspomnianych uczestników, ale również promocja biznesowa dla prowadzącego webinar, który dzięki niemu może kreować swój wizerunek eksperta w danej dziedzinie oraz w łatwy sposób wypromować swoje produkty i usługi.

 

Szkolenia XXI wieku

Webinary to niezwykła innowacja w branży szkoleniowej, która pozwala na zwiększenie dostępu do wiedzy, wygodę w przeprowadzaniu oraz uczestniczeniu w szkoleniach oraz prosta okazja do promocji i kreowania wizerunku specjalisty.

Czy myślicie, że w nadchodzących latach webinary będą stawać się coraz popularniejsze?

A może sami planujecie zorganizować webinar lub już mieliście okazję to zrobić?

Podzielcie się z nami w komentarzach swoimi przemyśleniami o webinarach!