Zakładając firmę należy zarejestrować ją pod konkretnym adresem. Jednak co zrobić w przypadku, gdy wynajem profesjonalnej powierzchni biurowej nie jest odpowiednim wyjściem w Twojej sytuacji?

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, który zamierza w dużej mierze pracować zdalnie – sam lub w kameralnym zespole albo być może już w taki sposób pracujesz, a do rejestracji firmy niechętnie użyłeś adresu prywatnego, to podpowiadamy, że wynajem wirtualnego biura będzie dla Ciebie najbardziej korzystnym i profesjonalnym rozwiązaniem. 

 

Kiedy warto rozważyć wirtualny adres?

Wynajem powierzchni biurowej w dobrej lokalizacji, często związany również z wyposażeniem jej, jest dla firmy ogromnym kosztem, a w przypadku tych przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na pracę zdalną jest to wręcz wydatek nieopłacalny.

Mimo to, firma musi zostać zarejestrowana pod konkretnym adresem. Jeżeli nie  wynajmujesz biura, możesz zacząć rozważać podanie swojego adresu zamieszkania, a to zdecydowanie nie jest dobrym rozwiązaniem.

Po pierwsze, jeżeli mieszkanie jest wynajmowane, do rejestracji potrzebna będzie zgoda właściciela, a ten może nie być do tego skory. Trudno mu się zresztą dziwić, w końcu należący do niego lokal będzie używany w dokumentacji urzędowej obcej firmy.

Po drugie, jeżeli klienci będą chcieli Cię zastać pod wskazanym adresem, to będziesz potrzebował kogoś, kto ich przyjmie i obsłuży. W efekcie sprowadza się to do konieczności utrzymywania wynagrodzenia pracownika, który w twoim prywatnym domu będzie obsługiwać swego rodzaju recepcję. Chyba nie należy to do najbardziej komfortowych rozwiązań?

Po trzecie, jest to zwyczajnie nieprofesjonalne, a co za tym idzie może bardzo niekorzystnie wpłynąć na wizerunek Twojej firmy.

Wirtualny adres w IdeaPlace jest rozwiązaniem idealnym dla przedsiębiorców, pracujących zdalnie i tak, nie dotyczy to tylko podmiotów, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. W końcu jeżeli zmiana będzie korzystna dla firmy, to dlaczego jej nie wprowadzać? Szczególnie w przypadku firm, które wynajmują lokale biurowe, ale rzadko z nich korzystają.

Koszty wynajmowania lokalu są stałe, niezależnie czy korzystasz z niego codziennie czy raz na tydzień, nie wspominając już o kosztach wyposażenia, jakie musisz ponieść na samym początku oraz dodatkowym wzroście ceny jeżeli zależy Ci na biurze w dobrej lokalizacji. Część przedsiębiorców mimo to woli je wynajmować, właśnie po to żeby mieć w razie czego możliwość pracy stacjonarnej czy ze względu na wszelkiego rodzaju spotkania biznesowe.

A co jeśli powiemy Ci, że możesz mieć to wszystko, a nawet i jeszcze więcej, za niższą cenę właśnie za sprawą wirtualnego adresu?

Centrum Biznesowe IdeaPlace oferuje kompleksowe wsparcie biznesowe dla Twojej firmy.

Wirtualny adres w centrum Wrocławia jest tylko jedną z naszych usług. Oferujemy również wyposażoną przestrzeń biurową w postaci sal biznesowych i szkoleniowych oraz przestrzeni coworkingowej, z której możesz korzystać zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz i w przeciwieństwie do wynajmu biura, płacisz tylko za spędzony w niej czas.

Co warto sprawdzić przed podpisaniem umowy na wirtualne biuro?

Zanim zdecydujesz się na wirtualny adres dla firmy, należy zweryfikować informacje na temat kwestii, które będą miały znaczący wpływ na dalsze korzystanie z usługi. Warto zapytać o okres podpisania umowy, godziny otwarcia, wyposażenie i standard biura oraz cały proces obsługi korespondencji. 

Z uwagi na to, że jedną z głównych zalet wirtualnego biura jest oddelegowanie jego pracownikom części Twoich obowiązków administracyjnych, dobrze jest upewnić się, że zespół wirtualnego biura jest doświadczony i wykwalifikowany. W IdeaPlace zawsze dbamy o to, żeby zrozumieć biznesowe potrzeby Klienta, a nasze wsparcie było kompleksowe i na najwyższym poziomie. Oprócz prestiżowej lokalizacji, która ma ogromne znaczenie wizerunkowe, odpowiadamy na oczekiwania poprzez szeroką ofertę usług dodatkowych, takich jak wirtualna asystentka wynajem sal biznesowych oraz szkoleniowych, miejsca do pracy w strefie coworkingu czy biura serwisowane.

Lokalizacja, standardy budynku i wyposażenie biura

Reprezentacyjny adres dla Twojej firmy, który zapewnia wirtualne biuro w IdeaPlace, to jedna z istotniejszych korzyści takiego rozwiązania. 

Nasze w pełni wyposażone w sprzęty biurowe pomieszczenia, to z kolei gwarancja wygody i komfortu podczas ich użytkowania. Udostępniamy przestrzeń, która sprzyja pełnemu skupieniu na kwestiach zawodowych. 

Doświadczony zespół

Wykwalifikowani pracownicy IdeaPlace to zespół, któremu możesz zaufać. Nasze wieloletnie doświadczenie pomaga w zapewnieniu sprawnego i kompleksowego wsparcia Twojego biznesu przy odbiorze korespondencji i innych kwestiach administracyjno-organizacyjnych. 

Możliwość Coworkingu

Opcja skorzystania z dodatkowych usług wtedy, kiedy ich potrzebujesz, to niezaprzeczalny wyróżnik IdeaPlace. Nasza kreatywna przestrzeń coworkingowa to miejsce, które możesz wynająć, gdy szukasz odpowiednich, wygodnych warunków do pracy.

Korzyści z posiadania wirtualnego adresu w IdeaPlace

Wraz z naszą usługą wirtualnego biura zyskujesz nie tylko adres, ale również dostęp do szerokiej gamy usług dodatkowych. Działamy po to, aby zapewnić Twojej firmie pracę na najwyższym poziomie i w pełni komfortu.

Każdego z naszych Klientów traktujemy indywidualnie oraz z zachowaniem najwyższej jakości obsługi i profesjonalizmu.

Jeżeli potrzebujesz zarejestrować firmę, bez konieczności wynajmowania biura lub poszukujesz rozwiązania, które usprawni jej działanie wybierz wirtualny adres Wrocław w IdeaPlace. Dzięki naszej usłudze zyskujesz:

 

Wirtualny adres Wrocław w IdeaPlace jest czymś więcej niż tylko miejscem do rejestracji firmy. To dostęp do kompleksowego wsparcia biznesowego oraz gwarancja profesjonalizmu i komfortu pracy dla Twojej firmy. 

Zarejestruj firmę pod prestiżowym adresem lub zmień miejsce pracy na bardziej wygodne. My zadbamy o satysfakcję we współpracy.