Potrzeby firm ulegają dynamicznym zmianom podobnie jak otaczająca ich rzeczywistość. Jednym z trendów, który rozpowszechnił się na szerokie spectrum branż w ostatnich 2 latach, jest przejście z modelu pracy stacjonarnej na model zdalny lub hybrydowy. Mimo to chęć do bezpośredniego kontaktu z członkami swojego zespołu nie zniknęła. W niektórych przypadkach spotkania online są wystarczającym rozwiązaniem. Jednak coraz częściej pracodawcy oraz liderzy szukają stacjonarnej lokalizacji, w której ich team będzie mógł się zintegrować i wspólnie zająć swoimi obowiązkami. W takich przypadkach istotnym czynnikiem będzie elastyczność najmu — możliwość zarezerwowania przestrzeni nawet na jeden dzień, bez dodatkowych zobowiązań. Czy coworking dla firm może okazać się tutaj strzałem w dziesiątkę?

Biuro coworkingowe

Biuro coworkingowe dla firm – usługa

Coworking — Wygodna przestrzeń biurowa poprawi efektywność Twojego zespołu

Praca w zespole wymaga wzajemnego zaufania oraz wysokiego poziomu komunikacji. Tryb zdalny mimo swoich licznych zalet, nakłada również wiele ograniczeń. Przede wszystkim są to kwestie związane z potrzebami socjalizacji. Spotkania online, nawet przy włączonych kamerkach, nie są tym samym co spędzanie ze sobą czasu w jednym biurze. Długotrwała izolacja utrudnia budowanie wartościowych więzi, które pomagają w sprawnym przeprowadzaniu wszelkich procesów zachodzących w biznesie.

Korzystanie z coworkingu dla firm, to szansa na integrację zespołu, podkreślenie znaczenia pracownika w strukturach przedsiębiorstwa i rozmowę nie tylko na temat swoich obowiązków. Współpraca stacjonarna może mieć miejsce cyklicznie, przez konkretny odcinek czasu lub tylko jednorazowo. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb teamu. W IdeaPlace dbamy o to, aby niezależnie od wybranego okresu użytkowania naszych przestrzeni, każdy czuł się w niej komfortowo i mógł wykonywać swoją pracę na najwyższym poziomie. Dzięki niezakłóconemu dostępowi do szybkiego internetu, infrastruktury biurowej, doświadczonego front desku oraz klimatyzacji i wygodnym stanowiskom, zespół może wykazać się swoją efektywnością w najlepszym wydaniu. 

Co wpływa na efektywność pracowników

Jednymi z najważniejszych czynników mających wpływ na efektywność pracowników są:

Wymienione powyżej kwestie mogą być trudne do zapewnienia, kiedy pracownik musi samodzielnie przygotować swoje stanowisko pracy i nie ma możliwości kontaktu z pozostałymi członkami twarzą w twarz. Korzystając z usługi coworkingu dla firm, zaspokoisz potrzeby zespołu, co może mieć pozytywny wpływ na ich zaangażowanie i odczuwanie satysfakcji z pracy.

Jak stworzyć środowisko coworkingowe sprzyjające współpracy?

W IdeaPlace zawsze słuchamy potrzeb naszych Klientów. Wsłuchując się w środowisko biznesowe, zauważaliśmy naglącą potrzebę odnalezienia miejsca, w którym zespół będzie mógł w spokoju i bez zakłóceń przeprowadzić spotkanie, dopiąć projekt lub rozpocząć nowe zdanie. Dla niektórych będzie to oznaczać tylko jeden dzień wynajęcia przestrzeni, a dla innych np. miesiąc. Elastyczność naszej usługi coworkingu dla firm, umożliwia indywidualne ustalenie obowiązujących warunków lub skorzystanie z gotowych pakietów. Jest to innowacyjne podejście, które wyróżnia IdeaPlace na rynku wrocławskim.

Zespół ma dostęp do przestrzeni 24/7, dzięki czemu jego członkowie mogą sami wybierać godziny, w których chcą pracować. W IdeaPlace mają okazję do nawiązywania wartościowych znajomości biznesowych z pracownikami innych firm, które również korzystają z naszych usług. Networking to temat, na którym znamy się najlepiej.

Gdzie znajdziesz profesjonalny Coworking? Wrocław na dobry start

Twój zespół dopiero zaczyna współpracę? A może Twoja firma potrzebuje wygodnej lokalizacji, aby wykonywać pracę w trybie hybrydowym? Otwierasz kolejny oddział w nowym mieście?

IdeaPlace to świetnie zlokalizowany coworking dla firm, który znajduje się w otoczeniu licznych punktów biznesowych, kulturalnych, gastronomicznych i społecznych. Twój zespół jest zawsze w centrum miasta, a tym samym w centrum wydarzeń. Nasz profesjonalny i przeszkolony personel służy pomocą w organizacji cateringu, wyjścia integracyjnego i nie tylko.

Elastyczne warunki umowy, wygodna przestrzeń i okazja do socjalizacji – to właśnie zagwarantuje Twojemu zespołowi oferowany przez IdeaPlace  coworking. Wrocław stanowi jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, dzięki czemu stwarza idealne warunki do prowadzenia biznesu.

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszej nowej usługi? Zapoznaj się z naszą stroną ofertową Coworking dla firm lub skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo bądź osobiście przy Placu Solnym 15 we Wrocławiu.