Dla niektórych osób praca zdalna okazała się być komfortowym stylem pracy, w którym odnaleźli się doskonale. Ich efektywność pozostała tak samo wysoka jak podczas pracy w biurze, albo nawet zwiększyła się. Nie dotyczy to jednak wszystkich. Dla niektórych przeistoczenie domu, który dotychczas służył jako przyjemna przestrzeń przeznaczona do relaksu w miejsce pracy okazało się być nieprzyjemnym doświadczeniem.

 

Praca w domu może być przyjemna, jeżeli posiadasz wydzieloną przestrzeń służącą Ci za gabinet lub chociażby przeznaczone do pracy biurko

Wiele osób,  zmuszonych w ubiegłym roku do przejścia na tryb home office nie miało takiej wygody, a ich praca odbywała się z kuchni czy salonu. Choć z początku mogło wydawać się to przyjemne, to po dłuższym czasie wielu pracowników zatęskniło za pracą w biurze.

Praca z domu nie tylko źle wpływała na samopoczucie i komfort tych osób – przebywanie 24 godziny w tej samej przestrzeni i brak odpowiedniego wyposażenia w przypadku potrzeby organizacja miejsca pracy, odbijał się zarówno na psychice jak i na zdrowiu fizycznym, ale również często na wydajności pracy.

 

Home office, często łączy się z brakiem skupienia na pracy

W przypadku osób pracujących w przestrzeni nieprzystosowanej do pracy nie jest to nic dziwnego, ponieważ przez cały dzień otacza ich mnóstwo rozpraszaczy.

Pracujesz na kanapie w salonie? Czy nie kusi Cię wtedy widok telewizora i myśl, że co się stanie jeżeli w tle włączysz sobie ulubiony serial?

Albo sprawdzenie telefonu po raz dziesiąty, bo przecież nikt poza Tobą nie kontroluje tego co robisz?

Nawet jeśli Twoje odpowiedzi brzmią nie i próbujesz angażować się w swoją pracę to i tak znajdą się inne powody obniżenia Twojej produktywności. 

Z łazienki dobiega dźwięk włączonej pralki, w tle słychać bawiące się dzieci, sąsiad postanowił rozpocząć remont – każdy z tych dźwięków utrudnia skupienie się.

A jakby dodać do tego jeszcze próbę pogodzenia pracy z obowiązkami domowymi? Gotowanie obiadu, nastawianie prania – wydaje się, że to jedna mała rzecz w ciągu dnia, póki po skończeniu jej nie spojrzysz na zegarek.

 

Choć praca zdalna zdecydowanie zostanie z nami na długo, nawet po zakończeniu pandemii, to nie jest ona idealnym rozwiązaniem dla każdego

Nie każdy z nas ma w domu odpowiednie warunki do pracy oraz nie każdemu udaje się pogodzić życie zawodowe z prywatnym. Niektórzy potrzebują jasnego rozgraniczenia tych sfer. 

I właśnie do tych wszystkich osób kierowany jest coworking, który tak jak sama praca zdalna ma w nadchodzących latach zyskiwać coraz większą popularność.

 

Coworking w open space to odpowiedź dla tych, którzy potrzebują profesjonalnej przestrzeni do pracy

I nie chodzi jedynie o osoby zmęczone pracą w domu, ale również tych, którzy doraźnie potrzebują profesjonalnej przestrzeni biurowej lub freelancerów, którym zależy na ograniczeniu kosztów związanych z wynajmem przestrzeni biurowej.

Przestrzeń coworkingowa, to profesjonalna przestrzeń biurowa, która od normalnego biura różni się tym, że zamiast dzielenia jej przez jedną firmę, spotkasz tam przedsiębiorców z różnych branż, pracujących dla różnych firm.

 

To miejsce zaprojektowane z myślą o pracy

Szybki internet, wygodne fotele, wyprofilowane tak, aby dbać o Twoje ciało podczas pracy przy komputerze, dostęp do profesjonalnych urządzeń biurowych oraz wnętrze, które nie ma na celu odwracać Twojej uwagi. 

Coworking to także ludzie pracujący z Tobą na open space, którzy nie tylko motywują Cię do pracy i pomagają pożegnać uczucie samotności, ale również mogą okazać się świetnymi kontaktami zarówno prywatnymi jak i biznesowymi.

Przestrzeń coworkingowa zdecydowanie pomaga zwiększyć produktywność w pracy. Możesz skupić się na zadaniach w spokojnym i komfortowym miejscu, zainspirować się oraz co najważniejsze, rozdzielić życie prywatne od zawodowego.

 

A jeżeli coworking we Wrocławiu, to w IdeaPlace

Centrum biznesowe IdeaPlace znajduje się w samym centrum Wrocławia, co sprawia, że zarówno dojazd, jak i skorzystanie z ofert lunchowych lub uroków rynku po pracy nie jest problemem. Na miejscu z kolei, czeka Cię zgrana społeczność, profesjonalny zespół gotowy do pomocy kiedy tylko będziesz jej potrzebował, a także dodatkowe usługi, jak np. sale biznesowe, z których możesz skorzystać podczas spotkania lub wideokonferencji.

W IdeaPlace staramy się zapewnić naszym Klientom komfortową a zarazem elastyczną pracę, która skutkować będzie wydajnością i brakiem straconego czasu.

Jeżeli miewasz trudności z produktywnością podczas pracy zdalnej, coworking może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. A najlepiej przekonać się o tym, korzystając z darmowego dnia testowego w IdeaPlace.