Dla niektórych osób praca zdalna okazała się być komfortowym stylem pracy, w którym odnaleźli się doskonale. Ich efektywność pozostała tak samo wysoka jak podczas pracy w biurze, albo nawet zwiększyła się. Nie dotyczy to jednak wszystkich. Dla niektórych przeistoczenie domu, który dotychczas służył jako przyjemna przestrzeń przeznaczona do relaksu w miejsce pracy okazało się być nieprzyjemnym doświadczeniem.

Biuro coworkingowe

Biuro coworkingowe – usługa

Praca w domu może być przyjemna, jeżeli posiadasz wydzieloną przestrzeń służącą Ci za gabinet lub chociażby przeznaczone do pracy biurko

Wiele osób,  zmuszonych w ubiegłym roku do przejścia na tryb home office nie miało takiej wygody, a ich praca odbywała się z kuchni czy salonu. Choć z początku mogło wydawać się to przyjemne, to po dłuższym czasie wielu pracowników zatęskniło za pracą w biurze.

Praca z domu nie tylko źle wpływała na samopoczucie i komfort tych osób – przebywanie 24 godziny w tej samej przestrzeni i brak odpowiedniego wyposażenia w przypadku potrzeby organizacja miejsca pracy, odbijał się zarówno na psychice jak i na zdrowiu fizycznym, ale również często na wydajności pracy.

Home office, często łączy się z brakiem skupienia na pracy

W przypadku osób pracujących w przestrzeni nieprzystosowanej do pracy nie jest to nic dziwnego, ponieważ przez cały dzień otacza ich mnóstwo rozpraszaczy.

Pracujesz na kanapie w salonie? Czy nie kusi Cię wtedy widok telewizora i myśl, że co się stanie jeżeli w tle włączysz sobie ulubiony serial?

Albo sprawdzenie telefonu po raz dziesiąty, bo przecież nikt poza Tobą nie kontroluje tego co robisz?

Nawet jeśli Twoje odpowiedzi brzmią nie i próbujesz angażować się w swoją pracę to i tak znajdą się inne powody obniżenia Twojej produktywności. 

Z łazienki dobiega dźwięk włączonej pralki, w tle słychać bawiące się dzieci, sąsiad postanowił rozpocząć remont – każdy z tych dźwięków utrudnia skupienie się.

A jakby dodać do tego jeszcze próbę pogodzenia pracy z obowiązkami domowymi? Gotowanie obiadu, nastawianie prania – wydaje się, że to jedna mała rzecz w ciągu dnia, póki po skończeniu jej nie spojrzysz na zegarek.

Wykorzystaj potencjał coworkingu do poprawy warunków swojej pracy

Nie ulega zatem wątpliwości, że efektywność podczas wykonywania obowiązków jest w ogromnej mierze zależna od warunków, w jakich pracujemy. Wydzielona, odpowiednio dostosowana do naszych potrzeb przestrzeń, w której brak rozpraszaczy i nadmiaru bodźców, to znacznie większa szansa na efektywne wypełnienie czekających zadań. 

Z pomocą wszystkim starającym się zachować satysfakcjonującą produktywność podczas pracy zdalnej, a co za tym idzie balans pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, przychodzi coworking.

Choć praca zdalna zdecydowanie zostanie z nami na długo, nawet po zakończeniu pandemii, to nie jest ona idealnym rozwiązaniem dla każdego

Nie każdy z nas ma w domu odpowiednie warunki do pracy oraz nie każdemu udaje się pogodzić życie zawodowe z prywatnym. Niektórzy potrzebują jasnego rozgraniczenia tych sfer. 

I właśnie do tych wszystkich osób kierowany jest coworking, który tak jak sama praca zdalna ma w nadchodzących latach zyskiwać coraz większą popularność.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniu: Coworking – co to jest? Do kogo jest skierowany?

Jakie możliwości daje coworking dla firm?

Biura coworkingowe to rozwiązanie cenione nie tylko przez freelancerów, ale i całe organizacje z wielu różnych branż. Coworking dla firm to mnóstwo korzyści dla zespołów pracujących w tym modelu. Stały kontakt ze współpracownikami, poczucie przynależności do zespołu, wzajemne podnoszenie motywacji i efektywności to kilka z wielu usprawnień, jaki mogą spodziewać się firmy po skorzystaniu z usługi pracy w coworku. 

Warto dodać, że praca w dedykowanej przestrzeni to także szansa na nawiązanie owocnych, biznesowych znajomości. Networking i tworzenie sieci kontaktów to bez wątpienia jedna z ważniejszych zalet i wyróżników coworkingu.

Coworking w open space to odpowiedź dla tych, którzy potrzebują profesjonalnej przestrzeni do pracy

I nie chodzi jedynie o osoby zmęczone pracą w domu, ale również tych, którzy doraźnie potrzebują profesjonalnej przestrzeni biurowej lub freelancerów, którym zależy na ograniczeniu kosztów związanych z wynajmem przestrzeni biurowej.

Przestrzeń coworkingowa, to profesjonalna przestrzeń biurowa, która od normalnego biura różni się tym, że zamiast dzielenia jej przez jedną firmę, spotkasz tam przedsiębiorców z różnych branż, pracujących dla różnych firm.

To miejsce zaprojektowane z myślą o pracy

Szybki internet, wygodne fotele, wyprofilowane tak, aby dbać o Twoje ciało podczas pracy przy komputerze, dostęp do profesjonalnych urządzeń biurowych oraz wnętrze, które nie ma na celu odwracać Twojej uwagi. 

Coworking to także ludzie pracujący z Tobą na open space, którzy nie tylko motywują Cię do pracy i pomagają pożegnać uczucie samotności, ale również mogą okazać się świetnymi kontaktami zarówno prywatnymi jak i biznesowymi.

Przestrzeń coworkingowa zdecydowanie pomaga zwiększyć produktywność w pracy. Możesz skupić się na zadaniach w spokojnym i komfortowym miejscu, zainspirować się oraz co najważniejsze, rozdzielić życie prywatne od zawodowego.

Co oferuje i jakie warunki panują w biurze coworkingowym

Przestrzeń coworkingowa, która może być zaaranżowana także jako open space, zapewnia pracownikom nie tylko dostęp do własnych biurek, ale także szybki internet, dostęp do urządzeń takich jak drukarki czy skanery, a także możliwość skorzystania z zaplecza sanitarnego i kuchennego. 

Wszystko to sprawia, że po przekroczeniu progu coworkingu łatwiej jest oddzielić sferę prywatną od zawodowej. Możemy w pełnym skupieniu poświęcić się realizacji powierzonych zadań bez potrzeby martwienia się o wyposażenie czy komfort naszego stanowiska pracy.

A jeżeli coworking we Wrocławiu, to w IdeaPlace

Centrum biznesowe IdeaPlace znajduje się w samym centrum Wrocławia, co sprawia, że zarówno dojazd, jak i skorzystanie z ofert lunchowych lub uroków rynku po pracy nie jest problemem. Na miejscu z kolei, czeka Cię zgrana społeczność, profesjonalny zespół gotowy do pomocy kiedy tylko będziesz jej potrzebował, a także dodatkowe usługi, jak np. sale biznesowe, z których możesz skorzystać podczas spotkania lub wideokonferencji.

W IdeaPlace staramy się zapewnić naszym Klientom komfortową a zarazem elastyczną pracę, która skutkować będzie wydajnością i brakiem straconego czasu.

Jeżeli miewasz trudności z produktywnością podczas pracy zdalnej, coworking może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. A najlepiej przekonać się o tym, korzystając z darmowego dnia testowego w IdeaPlace.