Kiedy myślimy o pracy zdalnej, naturalnie w głowie pojawia się obraz pracy z domu. Jest to jednak błędne założenie. Co takiego z pracą zdalną ma wspólnego coworking? Przekonajcie się sami!

Czym jest coworking?

Coworking to usługa, polegająca na wynajęciu biurka do pracy w profesjonalnej przestrzeni biurowej typu open space, tzw. przestrzeni współdzielonej. A przynajmniej, jest to bardzo ogólna definicja.

Biuro coworkingowe

Biuro coworkingowe – usługa

Coworking w IdeaPlace to przede wszystkim wygoda. Nasze biurka są dostępne do wynajęcia przez cały tydzień, o każdej porze dnia i nocy oraz na taki okres jakiego potrzebujesz. Ponadto, możesz liczyć na wsparcie naszego zespołu, skorzystać z  udostępnionych przez niego urządzeń biurowych oraz skorzystać ze wspólnej kuchni, wyposażonej w nielimitowane ilości aromatycznej kawy, herbaty i zimnych napojów. 

Coworking to jednak nie tylko miejsce pracy do wynajęcia, ale również społeczność.

W IdeaPlace stawiamy na networking. W naszej przestrzeni coworkingowej spotkasz zarówno osoby potrzebujące jednorazowo miejsca do pracy, ale i tych, którzy uczynili nasze biurka swoim stałym miejscem pracy. Coworking to praca w inspirującym gronie przedsiębiorców i freelancerów z różnych dziedzin.

Przeczytaj o: Coworking – co to jest? Do kogo jest skierowany?

Jak coworking ma się do pracy zdalnej?

Pracą zdalną nazywamy po prostu pracę poza siedzibą firmy. Może być to dom, kawiarnia czy pociąg, ale to pojęcie nie ogranicza się jedynie do tego typu miejsc. 

Coworking jest nowoczesnym rozwiązaniem, które pomaga połączyć pracę zdalną z pracą w przestrzeni biurowej.

Praca w domu, choć pozornie wydaje się wygodna, w ostatnim roku dała się we znaki wielu przedsiębiorcom. Coworking pozwala osobom pracującym zdalnie zachować pełen komfort pracy, odseparować życie prywatne od zawodowego oraz zadbać o profesjonalny wizerunek biznesowy. 

Czy podczas pracy spodziewasz się ważnej wideokonferencji lub spotkania biznesowego?

Jeżeli korzystasz z usług IdeaPlace, to nie musisz się martwić o to gdzie przyjmiesz swoich gości lub jakie tło będzie widoczne za tobą na kamerze. Możesz skorzystać z naszych profesjonalnych sal biznesowych, na które naszym Klientom oferowana jest stała zniżka.

Coworking pozwala przedsiębiorcom pracującym zdalnie zachować pełen profesjonalizm i gwarantuje wygodę. Może być zarówno rozwiązaniem tymczasowym jak i stałym, wszystko jest uzależnione od Twoich potrzeb.

Biuro coworkingowe czy biurko na godziny? Podstawowe różnice 

Zarówno biuro coworkingowe jak i biurka na godziny mają za zadanie udostępnić pracownikom przestrzeń do pracy i stworzyć miejsce zapewniające warunki biurowe przy pracy zdalnej. Mimo wielu podobieństw między tymi dwiema formami przestrzeni wyróżnić można też kilka zasadniczych różnic. 

Można powiedzieć, że coworking to odpowiedź na oczekiwania klientów, w przypadku których zapotrzebowanie na przestrzeń do pracy przewidywane jest na o wiele częściej, niż tylko na jednorazową wizytę w biurze. Decyzja o wynajmie przestrzeni coworkingowej w skali miesiąca jest wówczas o wiele korzystniejsza niż oferta biurek na godziny i pozwala wygenerować oszczędności wynoszące nawet kilkaset złotych. 

Tym, co odróżnia coworking od usługi wynajmowania biurek na godziny, jest przede wszystkim możliwość networkingu. Przestrzeń coworkingowa to nie tylko miejsce do pracy, ale przede wszystkim społeczność ludzi zorientowanych na biznes i rozwój. To wzajemna motywacja, inspirowania się do działania, pozyskiwanie kontaktów, które mogą zaowocować wieloma zawodowymi projektami. 

Co więcej, biuro coworkingowe to dostępność wielu dodatkowych usług i kompleksowego podejścia do osób pracujących zdalnie czy całych zespołów. Wynajmowana przestrzeń, w odróżnieniu pojedynczych biurek na godziny, przystosowana jest do organizowania spotkań czy grupowej pracy projektowej.

Kto powinien skorzystać z coworkingu?

Każdy. To elastyczna usługa, która dopasuje się do potrzeb każdego przedsiębiorcy i freelancera pracującego zdalnie.

 

Dla tych, którzy mają dość pracy z domu

Ostatni rok zmusił Cię do przejścia na home office, a Twój dom nie jest wystarczająco przystosowany do pracy zdalnej? Nie posiadasz osobnego gabinetu i praca w salonie zaczyna Cię już przytłaczać? Być może masz trudności z podziałem między życiem zawodowym i prywatnym i odnosisz wrażenie, że cały swój czas spędzasz w pracy?

Wszystko to brzmi znajomo, a coworking może okazać się remedium w takim przypadku. 

Wcześniej był on znany głównie jako opcja dla freelancerów, jednak za sprawą pandemii, zyskuje coraz więcej sympatyków, również wśród pracowników tęskniących za powrotem do biura.

 

Dla pracujących w podróży

Hotel lub pociąg mogą wydawać się jednorazowo dobrym miejscem do pracy w podróży służbowej. Jednak jak wiadomo, cały dzień pracy w łóżku nie jest czymś dobrym dla kręgosłupa, a o gwarancji dobrego połączenia internetowego już w ogóle nie trzeba wiele mówić.

A co powiesz na to, żeby zamiast tkwić w hotelu skorzystać z profesjonalnej przestrzeni do pracy?

Dla osób odwiedzających Wrocław, IdeaPlace będzie idealnym wyborem z jednego prostego powodu – lokalizacja.

Nasza przestrzeń coworkingowa znajduje się w samym sercu wrocławskiego rynku, więc nie dość, że gwarantuje to wygodny dojazd z każdej części miasta, to jeszcze przy okazji zapewni atrakcję dla odwiedzających nasze miasto.

W drodze do pracy możesz zwiedzić wrocławski rynek, z okna podziwiać Plac Solny i Ratusz, a w czasie lunchu, skorzystać z oferty którejś z licznych restauracji położonych na wyciągnięcie ręki.

Czy to nie brzmi jak dobry plan?

 

Dla przedsiębiorców nie posiadających własnego biura

Być może jesteś freelancerem pracującym z domu lub użytkownikiem wirtualnego biura. Coworking otwarty jest dla każdego na taki okres na jaki tego potrzebujesz. Niezależnie od tego czy chcesz odetchnąć od pracy w domu, czy masz do wykonania jednorazowe zlecenie i chcesz nad nim pracować w biurze lub też szukasz miejsca na stałe, w coworkingu każdy odnajdzie coś dla siebie.

Co więcej, coworking jako stałe miejsce pracy może okazać się świetnym sposobem na optymalizację kosztów. To klasyczny przykład sytuacji, w której możesz mieć ciastko i zjeść ciastko, czy w tym wypadku posiadać przestrzeń biurową do pracy, ale nie zwiększać swoich kosztów o wynajem oraz wyposażenie prywatnego biura.

 

Jak praca zdalna, to tylko coworking!

Komfort, optymalizacja kosztów, elastyczność – to tylko kilka cech coworkingu. I choć wymieniliśmy kilka najistotniejszych przykładów profili osób, dla których będzie on dobrym rozwiązaniem, to zdecydowanie nie są one jedynymi! 

Coworking jest elastycznym rozwiązaniem, które pozwala pracować zdalnie, jednocześnie pracując w profesjonalnej i komfortowej przestrzeni biurowej.

Każdy przedsiębiorca, pracujący zdalnie powinien chociaż go wypróbować, na przykład wybierając się na darmowy dzień testowy w IdeaPlace.

To jak? Skusisz się?