Powrót do pracy po tygodniach odpoczynku bez wątpienia nie należy do łatwych i przyjemnych zadań. Trudno jest wrócić do codziennych obowiązków, kiedy nasze obroty zwolniły, a codzienna rutyna uległa zmianie. Po powrocie z urlopu możemy zauważyć problemy z koncentracją, zmniejszenie efektywności, motywacji i efektywności. Wówczas niezbędna jest organizacja na najwyższym poziomie. 

Pierwszym, co powinniśmy zrobić tuż po zakończeniu wakacji, jest nie tylko lista zadań do wykonania, ale i zadbanie o odpowiednie miejsce do pracy. Szczególnie wymagające jest to w przypadku gdy na co dzień wykonujemy obowiązki zdalnie, a dom, w którym pracujemy wciąż przypomina nam o pourlopowych zaległościach niezwiązanych z pracą, skutecznie rozpraszając naszą uwagę. Jak w takim przypadku poradzić sobie z organizacją spokojnego, komfortowego miejsca? Z pomocą przychodzi biuro serwisowane

Wynajem powierzchni biurowych

Biura do wynajęcia – usługa

Powrót do biura kontra potrzeba pracy zdalnej

Pourlopowy czas to także moment, w którym wiele organizacji decyduje się na transformacje i zmiany wewnątrz firmy. Obecnie organizacje, które wsłuchują się w potrzeby pracowników, a także są otwarte na nowoczesne biznesowe rozwiązania, coraz częściej przechodzą na tryb pracy zdalnej lub hybrydowej

Jednak tym, co ceni większość pracowników, jest możliwość wyboru trybu pracy zgodnie z własnymi, indywidualnymi potrzebami. Powrót do biura po wakacjach, który zazwyczaj kojarzył się z „twardym lądowaniem”, aktualnie zastępowany jest pracą zdalną, która jest znacznie mniej wymagająca w kwestii przygotowania. Nic więc dziwnego, że wiele osób, zamiast szykowania do biura, tuż po urlopie wybiera opcję pracy w domowym zaciszu. 

Co zrobić, gdy część pracowników nie chce pracować zdalnie?

Warto jednak zauważyć, że praca zdalna z domu, mimo wielu niekwestionowanych zalet, nie pomaga w powrocie do rutyny i nie wpływa pozytywnie na skupienie po urlopie i zwiększenie motywacji. Przestrzeń dzielona z innymi domownikami stale przypomina nam o wszystkich zaległych sprawach, także tych niezwiązanych z pracą. Nic więc dziwnego, że wielu pracowników nie chce wykonywać obowiązków w ten sposób. 

W procesie podejmowania decyzji odnośnie modelu pracy, oprócz aspektów ekonomicznych i organizacyjnych, najważniejszą rolę powinny odgrywać potrzeby Talentów pracujących w organizacji. Biorąc pod uwagę fakt, iż model pracy zdalnej stosunkowo od niedawna jest wprowadzany do polskich organizacji, wielu pracowników przekonuje się nie tylko o jego zaletach, ale i wadach. W takim przypadku warto wsłuchać się w ich oczekiwania i zaproponować rozwiązanie komfortowe dla obu stron. W sytuacji, w której większość firmy pracuje full remote, a część preferuje pracę w dedykowanej przestrzeni, znakomicie sprawdza się biuro serwisowane. Praca w dedykowanej przestrzeni zwiększa skupienie i pozwala wrócić na właściwe tory. W miejscu, w którym brak rozpraszaczy, znacznie łatwiej jest o zaangażowanie w wykonywanie codziennych, zawodowych obowiązków.

Zmniejsz koszty stałe firmy – wynajmij biuro serwisowane

Argumenty ekonomiczne są bez wątpienia tymi, które zawsze mają spory wpływ na wynajem biura. Wrocław to miasto bogate w biznesowe możliwości, jednak bardzo drogie pod względem utrzymania przestrzeni. Chcąc, aby siedziba naszej firmy znajdowała się w centrum stolicy Dolnego Śląska, nie narażając się przy tym na wysokie koszty długoterminowego najmu, warto wziąć pod uwagę właśnie biuro serwisowane. Przedsiębiorca, który decyduje się na taką usługę, samodzielnie wybiera odpowiadającą mu w danym momencie przestrzeń, co oznacza, że płaci wyłącznie za to, z czego rzeczywiście korzysta.

Biura serwisowane to w pełni wyposażone przestrzenie, dzięki którym unikamy wydatków związanych z zakupem mebli, środków czystości, napojów, a także kosztów użytkowania internetu czy klimatyzacji. Bez wątpienia pomaga to kontrolować wydatki, jakie generuje utrzymanie firmy. 

Biuro serwisowane w modelu pracy hybrydowej

Hybrydowy model pracy polega na zorganizowaniu jej w taki sposób, aby realizacja zadań pracowników była dopasowana do ich osobistych preferencji, przy jednoczesnym zapewnieniu im pełnego komfortu. W momencie, gdy część pracowników wykonuje swoje obowiązki całkowicie zdalnie, a część woli mieć dostęp do dedykowanej przestrzeni, każda organizacja musi zapewnić Talentom miejsce do rotacyjnej pracy

Znacznie wygodniejsze od długoterminowego wynajmu biura, które w większości czasu będzie tylko częściowo wykorzystywane, będzie biuro serwisowane. Elastyczna forma najmu umożliwia podjęcie decyzji na jak długo potrzebna będzie przestrzeń, dzięki czemu biura czekają gotowe do przyjęcia pracowników. 

Zorganizuj pracę firmy w biurze serwisowanym

Usługa biura serwisowanego jest skierowane przede wszystkim do firm i przedsiębiorców, którym zależy na optymalizacji swoich obowiązków. IT, e-commerce, marketing finanse, kancelarie prawne, HR — to branże, które najczęściej decydują się na elastyczne biuro do wynajęcia. Korzystanie z tego typu usługi to gwarancja pomocy w sprawach organizacyjnych i administracyjnych, co oznacza, że jedyne co jest potrzebne do rozpoczęcia pracy w biurze serwisowanym, to zespół gotowy do wykonywania obowiązków. 

Chcesz przedłużyć swój urlop? Pomyśl o workation we Wrocławiu!

Przypominamy, że przestrzenie IdeaPlace mogą posłużyć nie tylko dużym zespołom szukającym biura na wynajem. Wrocław to także świetne miejsce do workation, czyli pracowakacji. Stolica Dolnego Śląska to miasto pełne atrakcji, a miejsca do pracy w IdeaPlace to gwarancja bezstresowego i komfortowego wykonywania obowiązków służbowych. 

Zapraszamy o kontaktu!