Ostatnie dwa lata pokazały, jak szybko i diametralnie mogą zmienić się wymagania pracowników oraz warunki zatrudnienia oferowane przez pracodawców. Jedną z najczęściej poruszanych kwestii zarówno podczas procesu rekrutacji jak i codziennej pracy jest możliwość wykonywania swoich obowiązków w modelu zdalnym lub hybrydowym. Ze względu na zdywersyfikowane potrzeby, to właśnie druga z wymienionych form staje się coraz popularniejsza i mile widziana. Czy w 2022 roku ten trend się utrzyma? Co ma z nim wspólnego coworking?

Biuro coworkingowe

Biuro coworkingowe dla firm – usługa

Jak zmieni się model pracy w 2022 roku?

Już na wstępie warto zaznaczyć — model hybrydowy nigdzie się nie wybiera. Połączenie pracy z domu oraz biura staje się faworytem wśród coraz liczniejszego grona pracowników z różnych branż. Niegdyś domena głównie IT, dzisiaj obejmuje już każdy biznes, który może sobie pozwolić na przeprowadzanie (przynajmniej części) obowiązków w wersji online. 

2022 rok wymoże na pracodawcach zapewnienie podwładnym warunków zatrudnienia, które dzisiaj nie są już uznawane za przywilej a normę. Możliwość pracy zdalnej, realna szansa na zmianę stanowiska i rozwój nowych kompetencji, programy wsparcia dedykowane osobom z niepełnosprawnościami, prywatna opieka zdrowotna, przejrzysty system premiowy — to tylko niektóre z najważniejszych aspektów, którymi kierują się kandydaci na poszczególne stanowiska.

Współczesny pracownik ceni sobie najwyżej poczucie bezpieczeństwa, wygodę oraz możliwość wyboru. A model hybrydowy (wraz z zestawem innych zmiennych) jest w stanie spełnić te potrzeby.

Zalety pracy w modelu hybrydowym

Żaden model pracy nie jest idealny, ale hybryda stara się łączyć w sobie to, co najlepsze ze środowiska biurowego i domowego. Do jej najistotniejszych zalet (z punktu widzenia pracownika, jak i pracodawcy) należą:

Model hybrydowy to świetne rozwiązanie dla zespołów, które nie potrafią jednoznacznie zdecydować się między pracą zdalną a stacjonarną lub po prostu lubią mieć możliwość natychmiastowego spełnienia swoich potrzeb, np. socjalizacji ze współpracownikami. W tych (i wielu innych przypadkach) świetnie sprawdzi się coworking dla firm dostępny w IdeaPlace.

Coworking dla firm w IdeaPlace — wybierz najlepszą opcję dla swojego zespołu

IdeaPlace już wiele lat temu dostrzegło potencjał coworkingu dla zespołów. Nasza przestrzeń idealnie nadaje się dla firm, które z różnych powodów wybrały hybrydowy model pracy. Kameralne otoczenie, kompleksowe wyposażenie oraz profesjonalna obsługa — dzięki temu Twój team dostanie wszystko, czego potrzebuje, aby wypełniać swoje obowiązki.

Praca hybrydowa — coworking Wrocław

Możemy pochwalić się idealną lokalizacją na coworking. Wrocław to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, w którym Twoi pracownicy będą mieli szansę m.in. na:

Oprócz adresu w samym centrum miasta przy Placu Solnym 15, coworking dla firm w IdeaPlace oznacza również:

Wybierz pakiet dla maksymalnie 5 lub 12 osób i zacznij rozwijać model hybrydowy w swojej organizacji. Zapraszamy do kontaktu!