Wirtualne biuro to rozwiązanie pozwalające na pełny outsourcing obsługi biurowej, a jego koncepcja miała na celu ułatwienie przedsiębiorcom pracy zdalnej.

Wirtualny adres dla firmy

Wirtualne biuro – usługa

Ale cofnijmy się do początku, do roku 1994.

Osobą, której zawdzięczamy usługę wirtualnego biura jest Ralph Gregory, inwestor venture capital, który pomimo posiadania własnego biura, większość czasu spędzał w podróży lub pracując w domu.

Naturalnie, stwarzało to komplikacje w wymianie informacji między Gregorym, a siedzibą jego firmy.

Z tego powodu, inwestor opracował dla swojej sekretarki sposób na płynne przekazywanie mu rozmów telefonicznych niezależnie od tego gdzie się znajdował. Krótko po tym doszedł do wniosku, że z takiego rozwiązania chętnie skorzystałoby więcej przedsiębiorców i tak powstała usługa wirtualnego biura.

W 1995 Ralph Gregory oficjalnie zmienił branżę, zakładając nową firmę – Intelligent Office, która miała za zadanie dostarczyć swoim klientom prestiżowy adres, pod którym formalnie będą znajdować się ich firmy oraz skupiona będzie cała obsługa biurowa. Ponadto w ramach usługi wirtualnego biura, recepcja Intelligent Office miała zajmować się usługami pocztowymi oraz udostępnianiem przestrzeni do spotkań biznesowych. 

Firma funkcjonuje do dziś, a sama usługa wirtualnego biura stale ewoluuje, przynosząc kolejne dodatkowe usługi wchodzące w jej skład. W IdeaPlace znajdziesz np. usługę wirtualnej asystentki lub wynajem fizycznej przestrzeni w postaci coworkingu lub biura serwisowanego.

Tak więc odpowiadając na pytanie, czy można korzystać z usług wirtualnego biura, będąc fizycznie za granicą? 

Owszem, ta usługa została stworzona właśnie z myślą o przedsiębiorcach pracujących zdalnie.

Nie tylko tych przebywających w danym momencie w podróży służbowej. Wirtualne biuro to rozwiązanie kompleksowe, które odpowiada na potrzeby nowoczesnych i międzynarodowych przedsiębiorstw.

Wirtualne biuro w IdeaPlace to nie tylko adres i obsługa korespondencji oraz połączeń.

To przede wszystkim świadomość, że posiadasz do swojej dyspozycji doświadczony i profesjonalny zespół, który już od niemal 10 lat stawia sobie za cel dostarczać najlepsze wsparcie biznesowe.

Zakładasz nową firmę?

Pomożemy Ci przejść przez proces rejestracji i wesprzemy poradą biznesową. Ponadto możemy również pomóc Ci zaoszczędzić cenny czas poprzez polecenie sprawdzonego prawnika, księgowego oraz tłumacza.

Twoja firma planuje otwarcie nowego oddziału w Polsce?

Wybierając IdeaPlace możesz mieć pewność, że pozostawiasz Twój oddział w dobrych rękach.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w kwestiach administracyjnych lub zachodzi potrzeba załatwienia jakiejś sprawy stacjonarnie, możesz zlecić to nam i nie kupować niepotrzebnie biletów do kraju. 

Dodatkowym atutem jest nasza sieć networkingowa, która wchodzi w sferę online, więc sprawdza się w wirtualnej rzeczywistości, która jest tak ważna dla osób przebywających poza siedzibą firmy.

Zależy Ci na optymalizacji kosztów lub zadań?

Wirtualne biuro nie oznacza zupełnego żegnania się z przestrzenią biurową.

Pracujesz za granicą i sporadycznie odwiedzasz Polskę lub masz w kraju pracowników, którzy potrzebują przestrzeni do pracy? 

W ramach usługi wirtualnego biura możesz skorzystać z biurka w przestrzeni coworkingowej oraz specjalnych zniżek na sale biznesowe. Nie musisz wynajmować oraz urządzać biura dla swojego pracownika, ani martwić się o to gdzie przyjmiesz klienta odwiedzając swój kraj.

Co więcej, możesz zoptymalizować nie tylko koszty związane z wynajmem, ale również pracą.

Chcesz skupić się na swojej specjalizacji? 

Potrzebujesz zaplecza biurowego, które zajmie się zadaniami administracyjnymi oraz pomoże Ci w załatwieniu spraw na miejscu, kiedy Ty nie możesz fizycznie zjawić się w biurze?

Zamiast tworzyć dodatkowy etat, skorzystaj z doświadczonej wirtualnej asystentki, której możesz oddelegować wspomniane zadania w elastycznym czasie. Wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

Wirtualne biuro to innowacyjne i elastyczne rozwiązanie, które odpowiada na zróżnicowane potrzeby.

A wracając ostatni raz do pytania czy można z niego korzystać będąc fizycznie za granicą? 

Wirtualne biuro to usługa dostępna dla każdego przedsiębiorcy, niezależnie od tego gdzie się znajduje, ani w jakim celu go aktualnie potrzebuje.

W IdeaPlace staramy się dostosowywać do najbardziej wymagających potrzeb naszych Klientów i zapewnić Im najwyższej jakości usługę wirtualnego biura we Wrocławiu. Dlatego dążymy do tego, aby być czymś więcej niż tylko kolejnym, klasycznym przykładem wirtualnego biura. Naszą misją jest dostarczanie realnego wsparcia biznesowego dla naszych Klientów, tworząc po drodze dodatkowe rozwiązania, takie jak np. wirtualna asystentka, ale mając też ciągle na uwadze realne potrzeby Klientów, zapewniając ich o naszej otwartości i gotowości do podjęcia wyzwań, jakie chcą nam zlecić.

Zainteresowany? Jeżeli myślisz, że wirtualne biuro to coś dla ciebie, odwiedź naszą stronę internetową www.ideaplace.pl lub skontaktuj się z nami, a chętnie zapoznamy Cię bliżej z naszą usługą.