Każdy właściciel firmy ma swój sposób prowadzenia biznesu i związane z tym potrzeby. Dotyczą one również biura. Wynajem stacjonarnej przestrzeni biurowej to rozwiązanie, do którego różne branże już przywykły. Alternatywą są wirtualne biura. Każda z tych opcji jest odpowiedzią na inne wymagania przedsiębiorców. Sprawdź, które rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojej firmy. 

Wirtualny adres dla firmy

Wirtualne biuro – usługa

Wirtualne biuro – fakty i mity

Co kryje się pod usługą wirtualnego biura? Zgodnie z prawem każda firma musi posiadać swoją siedzibę. Wirtualne biuro polega na przekazaniu adresu, pod którym właściciel firmy może ją zarejestrować. Ten adres wykorzystywany jest również do korespondencji i celów marketingowych. 

Nie tylko wirtualny adres

Usługa wirtualnego biura nie kończy się wyłącznie na adresie. Bardzo często można liczyć na pakiety usług dodatkowych, które uzupełniają organizację wirtualnego biura. IdeaPlace zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę recepcyjną, a więc sekretariat do odbioru listów i paczek. Zapewniamy również profesjonalny customer service, gdy w biurze pojawią się goście. Inne usługi, które zasługują na uwagę to m.in. wirtualna asystentka, czyli dodatkowe wsparcie przy zadaniach i projektach firmowych.

Wirtualne biuro a prawo

W przeszłości wielu przedsiębiorców zastanawiało się nad legalnością wirtualnych biur. Urzędnicy z urzędów skarbowych i KRS kwestionowali zakładanie firm pod wirtualnym adresem. Wyroki sądów potwierdzają jednak, że są to w pełni legalne rozwiązania. IdeaPlace to wiarygodne wirtualne biuro we Wrocławiu, które dzięki swojej rzetelności zyskało zaufanie urzędników.

Wirtualne tylko z nazwy 

To, że biuro jest wirtualne, nie oznacza, że przedsiębiorca nie ma do niego dostępu. Gdy zdecydujesz się na usługę w IdeaPlace, otrzymasz także komfortowe warunki do pracy stacjonarnej. Możesz realnie korzystać z biura współdzielonego z innymi i spotykać się z klientami w salach biznesowych. Nie będziemy wymagać od Ciebie podpisania umowy, czy sztywnych deklaracji. Przyjdź do biura wtedy, kiedy chcesz pracować stacjonarnie.

Wirtualne biuro a biuro stacjonarne – porównanie kosztów

Przyjrzyjmy się finansom. Mają znaczenie dla każdej firmy. Szczególnie tych, które są w fazie rozwoju. Porównując stałe miesięczne koszty, zdecydowanie lepiej wypada wirtualne biuro. We Wrocławiu posiadanie stacjonarnej przestrzeni w prestiżowej lokalizacji to spory wydatek. W wirtualnej opcji możesz zyskać atrakcyjny adres za zdecydowanie mniejsze pieniądze.  

Dla kogo wirtualne biuro? Wrocław wspiera małe firmy 

Kto wybiera wirtualne biuro we Wrocławiu? Korzystają z niego freelancerzy. To także świetne rozwiązanie dla właścicieli firm, którzy nie chcą rejestrować swojej działalności na domowy adres i cenią sobie wyraźne rozgraniczenie pracy i życia prywatnego. Dla przedsiębiorstw, które dopiero rozkręcają się na rynku, wirtualne biuro pozwala na większe oszczędności na starcie. Specyfika pracy niektórych firm polega na tym, że większą część dnia pracownicy spędzają poza biurem. Wtedy wirtualne biuro jest opcją, która pozwala na kontakt z klientami w siedzibie firmy. 

Prestiżowy adres dla firmy

Jak zyskać dla firmy liczący się adres w atrakcyjnej cenie? Tutaj większe zalety są po stronie wirtualnych biur. We Wrocławiu nie ma bardziej prestiżowej lokalizacji niż ta w okolicach rynku. To nie tylko centrum miasta, ale również centrum najważniejszych wydarzeń. Gdy zdecydujesz się na ofertę IdeaPlace, zarejestrujesz swoją firmę przy Placu Solnym 15 – najbardziej znanym wrocławskim placu tuż przy rynku.

Dodatkowe usługi, gdy jest taka konieczność

W przypadku biur stacjonarnych koszty zazwyczaj nie są elastyczne. To powoduje, że firmy preferujące np. hybrydowy system pracy nie mogą liczyć na optymalizację kosztów. Inaczej wygląda sytuacja w wirtualnych biurach. W IdeaPlace mamy dla Ciebie komfortowe biura, stanowiska coworkingowe i sale konferencyjne, z których możesz korzystać wtedy, kiedy są Ci potrzebne. Nasza oferta to trzy pakiety wirtualnego biura, ale jeżeli potrzebujesz indywidualnej usługi, dostosujemy się do Twoich preferencji.

 

Jeżeli wirtualne biuro to propozycja dla Twojej firmy, sprawdź, co zyskasz przy Placu Solnym 15.