Obecne czasy pokazały nam jak wielką część naszej pracy można przenieść do świata online. Przykładem tego są webinary, które umożliwiają zdalne przeprowadzenie konferencji lub szkolenia w wirtualnej sali konferencyjnej.

Dlaczego warto organizować webinary?

Webinary są nowoczesnym i komfortowym rozwiązaniem, na którym korzystają dwie strony.

Uczestników wydarzenia nie ogranicza możliwość dojazdu albo dostępność czasowa. Mogą dołączyć do webinaru przebywając w dowolnym miejscu, czy to w swoim domu, pociągu, czy na wakacjach w innym kraju.

Prowadzący natomiast, zyskują szansę na dotarcie do szerszego grona odbiorców, a co za tym idzie, szersze rozreklamowanie swoich produktów i usług oraz kreowanie wizerunku specjalisty.

Czy łatwo jest zorganizować webinar?

Oczywiście. Proces organizacji webinaru jest niezwykle prosty. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę, na której odbędzie się nasze wydarzenie, zaprosić uczestników, przygotować materiały i to tyle.

A przynajmniej jest to tak proste, kiedy myślimy o organizacji webinaru z technicznej strony.

Poza tym, zarówno w trakcie przygotowań jak i podczas wydarzenia warto pamiętać o kilku zasadach.

Zadbaj o profesjonalny wizerunek

To, że wydarzenie odbywa się zdalnie i Twoi uczestnicy mogą dołączać do niego w dowolnym miejscu i czasie, nie oznacza, że dotyczy to również Ciebie.

Jeżeli chcesz kreować wizerunek profesjonalisty, musisz zadbać o profesjonalny wizerunek.

Nie odnosi się to jedynie do wyglądu, ale również do tła, na którym uczestnicy webinaru będą Cię oglądać.

Posiadasz prywatny gabinet lub biuro? Zamiast siedzenia z laptopem na wygodnej kanapie w salonie, wybierz te miejsca. Natomiast jeżeli nie masz do nich dostępu, skorzystaj z oferty sal biznesowych.

Tym, przebywającym we Wrocławiu, polecamy oczywiście IdeaPlace 😉

Nasze prywatne, wyciszone sale biznesowe możesz wynająć w dowolnym terminie, zarówno w tygodniu jaki i w weekendy. Nasz zespół nie tylko zadba o Twój komfort podczas wynajmu, ale również zapewni Ci ewentualne wsparcie techniczne w postaci profesjonalnego sprzętu i pomocy w jego obsłudze, tak aby jeszcze bardziej poprawić jakość Twojego webinaru.

Zadbaj o właściwą promocję wydarzenia

Nikt nie chce przemawiać do małej garstki osób. W taki sposób nie wypromujesz również swojej osoby i biznesu, dlatego musisz zadbać o to, by Twoje wydarzenie zgromadziło jak największą liczbę uczestników.

Dobrym pomysłem będzie stworzenie formularza rejestracyjnego oraz promowanie go w różnych kanałach w sieci.

Stwórz wydarzenie na facebooku, zadbaj o dobrą grafikę, która będzie mogła pojawiać się w reklamach w social mediach, a jeżeli masz taką możliwość, zadbaj również o specjalny landing page służący do zapisów na wydarzenie. Te działania nie tylko wypromują samo wydarzenie, ale również Ciebie i Twój biznes.

Wychodź naprzeciw uczestnikom

Na koniec, przytoczymy najważniejszą zasadę, obowiązującą podczas trwania webinaru.

Zaplanuj swoje wypowiedzi tak, aby odpowiadały na kluczowe pytania, zanim te zostaną zadane. Nie zapominaj o swoich słuchaczach i zadbaj o utrzymanie ich uwagi. Webinar, koniec końców nie jest monologiem i warto abyś zadbał o to, żeby Twoi słuchacze uczestniczyli w nim aktywnie, chociażby przez czat na żywo czy ankiety, lub sekcję Q&A.

Pamiętaj aby dopasować swój przekaz odpowiednio do odbiorców i dbaj o ich zainteresowanie, bo to oni są kluczowym elementem Twojego webinaru i tego, jakie będą jego rezultaty.

Coś więcej niż konferencje online

Organizacja webinarów, to nie tylko nowoczesne i wygodne rozwiązanie na rynku szkoleń.

To w jaki sposób przygotujesz się do wydarzenia i zadbasz o jego realizację wpłynie na Twój profesjonalny wizerunek oraz pozwoli Ci wypromować swój biznes.

Webinary, w przeciwieństwie do fizycznych konferencji mogą pomieścić nawet ponad setkę uczestników, w jednej, wirtualnej sali. Uczestników z różnych miast, a nawet i różnych krajów, którzy pasjonują się omawianym przez Ciebie tematem. To ogromna szansa na dotarcie do szerokiego grona odbiorców i stworzenie w ich oczach Twojego portretu specjalisty.

Webinary niosą za sobą wiele korzyści, takich jak budowanie wizerunku oraz komfort.

Należy je dokładnie przygotować i pamiętać o kilku istotnych zasadach, tak samo jak w konferencjach na żywo.

A wy, macie jakieś własne porady odnośnie organizacji webinarów?